Rehabilitacja - co warto o niej wiedzieć?
Kategorie:

Rehabilitacja – co warto o niej wiedzieć?

Rehabilitacja – co warto o niej wiedzieć? W ciągu ostatnich lat bardzo zmieniła się dostępność do świadczeń rehabilitacyjnych, co istotne dzieje się tak mimo większych nakładów finansowych, które przeznaczane są na rehabilitację. Coraz więcej osób oczekuje na tego rodzaju świadczenia, dlatego dużym zainteresowaniem cieszy się rehabilitacja domowa, bowiem jest to nie tylko bardzo wygodne, ale również bezpieczne zwłaszcza w przypadku osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do gabinetu fizjoterapeuty. W poniższym artykule dowiesz się między innymi jakie korzyści płyną z zajęć rehabilitacyjnych a także wiele innych, istotnych informacji!

Czym tak naprawdę jest rehabilitacja?

Na samym początku należy zaznaczyć, iż rehabilitacja https://www.rehabilitacja-24.pl/ to bardzo złożony proces leczenia, dzięki któremu możliwe jest znaczne przyśpieszenie całego procesu związanego z regeneracją po operacjach, wypadkach a także nabytych urazach. Co istotne, zastosowanie procesu rehabilitacji zdecydowanie zmniejsza zarówno psychiczne jak i fizyczne następstwa choroby, co ma niebagatelny wpływ na utrzymanie sprawności i zdrowia w jak najlepszej kondycji! Rehabilitacja znajduje szerokie zastosowanie zwłaszcza w przypadku osób potrzebujących, bez względu na wiek i rodzaj sprawności, aczkolwiek najczęstszą grupą odbiorczą są seniorzy.

Rehabilitacja i jej rodzaje

O czym warto pamiętać? To fakt, iż rehabilitacje można podzielić na dwa rodzaje:

  • Rehabilitacja - co warto o niej wiedzieć?
    Rehabilitacja – co warto o niej wiedzieć?

    rehabilitacja domowa- to rodzaj rehabilitacji wykonywanej przez lekarza, który przyjeżdża do mieszkania lub domu chorego w celu wykonania zabiegów rehabilitacyjnych takich jak między innymi: masaż, laseroterapia oraz elektroterapia. Wśród głównych wskazań do przeprowadzenia zabiegów są urazy centralnego układu nerwowego, zanik mięśni, zapalenie stawów a także choroba Parkinsona. Co istotne, jest to świetne rozwiązanie, bowiem stymulowanie mięśni pomaga w ich budowaniu 

  • rehabilitacja wykonywana przez specjalistów w placówkach medycznych- są to zabiegi przeprowadzane w warunkach ambulatoryjnych, ich wykonywanie wiąże się z wykorzystaniem bardziej zaawansowanego sprzętu. Wśród najpopularniejszych zabiegów jest hydroterapia, czyli leczenie za pomocą natrysków wodnych, a także krioterapia która odbywa się przy niskich temperaturach. Zabiegi wpływają bardzo korzystnie na organizm człowieka, przede wszystkim łagodzą ból, mają działanie prozdrowotne.

Rehabilitacja domowa – szybszy powrót do zdrowia?

Głównym powodem, który przekonuje pacjentów do rehabilitacji domowej jest możliwość natychmiastowego rozpoczęcia ćwiczeń, zaleca się aby terapię rozpocząć jeszcze w momencie, kiedy możliwości danej osoby są w pewnej części ograniczone. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala szybciej osiągnąć oczekiwane rezultaty, rehabilitacja domowa znajduje szerokie zastosowanie szczególnie w przypadku osób cierpiących na poważne schorzenia między innymi: osób które są unieruchomione poprzez silny ból pleców lub noszenie gipsu. Zastosowanie rehabilitacji domowej jest także idealną opcją dla ludzi nieposiadających samochodu, gdy dotarcie do gabinetu nie jest możliwe. W tej sytuacji świetnie sprawdzają się zabiegi zalecane przez fizjoterapeutę wykonywane w warunkach domowych, jest to wygodne, bezpieczne i korzystne dla pacjenta.

Polecamy również:

Regularna rehabilitacja – jakie korzyści niesie ze sobą?

Powinieneś wiedzieć, iż jedną z głównych zalet jakie wynikają z wykonywania regularnej rehabilitacji jest zdecydowanie szybszy powrót do sprawności. Co bardzo istotne, fizjoterapia skupia uwagę pacjencie, który uczestniczy we własnym, prywatnym leczeniu. Wśród wielu zalet zabiegów rehabilitacyjnych można wymienić między innymi:

  • rehabilitacja to manualna forma wspomagania, to zestawy ćwiczeń, które ułatwiają samodzielną aktywność 
  • zabiegi rehabilitacyjne pomagają dojść do zdrowia po różnych schorzeniach
  • rehabilitacja jest wskazana przede wszystkim dla seniorów, zdecydowanie poprawia funkcjonowanie osób starszych, podnosi ich sprawność fizyczną
  • ćwiczenia zmniejszą dolegliwości bólowe.

Pamiętaj, że rehabilitacja domowa to świetne udogodnienie, z którego każdy może skorzystać w razie zaistnienia takiej potrzeby, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż specjalista przywozi ze sobą specjalistyczny sprzęt. Rehabilitant przywozi wszystkie niezbędne do terapii przedmioty, co powoduje iż każdy zabieg jest wykonywany bezpiecznie i w sposób profesjonalny!

Gdzie można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny do domu?

Należy mieć na uwadze, iż zdarzają się sytuacje w których proces związany z odzyskiwaniem sprawności trwa znacznie dłużej niż sam pobyt w szpitalu, aczkolwiek jasną rzeczą jest, że każdy pacjent preferuje dochodzić do sprawności we własnym domu. Dlatego w takiej sytuacji istnieje konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu między innymi: łóżka, wózka oraz specjalistycznego podnośnika. W tym przypadku zaleca się skorzystanie z specjalnych wypożyczalni sprzętu medycznego, bowiem prywatna inwestycja jest po prostu nieopłacalna, ze względu na krótki czas użytkowania podczas ćwiczeń. Obecnie na rynku działa bardzo wiele firm, które świadczą usługi związane z wypożyczaniem okresowym sprzętu medycznego służącego do rehabilitacji! W ofercie znaleźć można specjalne abonamenty miesięczne, kwartalne oraz półroczne.

Jeśli jesteś zainteresowany zapoznaj się z dostępną ofertą i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie, postaw na wysokiej jakości sprzęt medyczny i ciesz się dobrą kondycją jak najdłużej!