BB glow - jak długo się utrzymuje?
Kategorie:

BB glow – jak długo się utrzymuje?

BB glow – jak długo się utrzymuje? BB glow to termin, który dla zdecydowanej większości ludzi brzmi bardzo enigmatycznie. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to pewna nowość na rynku. To nic innego jak jeden z rodzajów makijażu permanentnego, który może być wykonywany jedynie przez profesjonalistów. Niemożliwe jest więc samodzielne wykonanie tego makijażu. Zanim jednak udamy się na zabieg makijażu permanentnego, dowiedzmy się, na czym zabieg ten właściwie polega. Ponadto, należy dowiedzieć się, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania, a kiedy poleca się go najbardziej. 

BB glow – podstawowe informacje

Jak już zaznaczono na wstępie, BB glow to rodzaj makijażu permanentnego. Wiele osób zastanawia się nad tym, na czym on właściwie polega. Okazuje się, że makijaż ten polega na trwałej pigmentacji cery. Tego rodzaju zabieg dedykowany jest w szczególności posiadaczkom skóry o niejednolitym kolorycie. Śmiało mogą korzystać z niego także osoby, które chcą odmłodzić swoją skórę i dodać jej blasku. Trzeba przyznać, że z makijażu permanentnego bardzo chętnie korzystają osoby, które nie przepadają za codziennym malowaniem się. Nie należy jednak spodziewać się, że BB glow zapewni nam efekt wyrazistego makijażu.

Efekt, który zapewnia BB glow jest niemalże naturalny. Skóra będzie wyglądała na muśniętą delikatnym kremem BB. Możemy liczyć więc na wyrównanie kolorytu cery, co jest kluczowe w kontekście walki z przebarwieniami. Ponadto, zabieg BB glow zagwarantuje nam zakrycie drobnych niedoskonałości. Można liczyć także na optyczne wygładzenie faktury skóry. Będzie ona wyglądała także na ujędrnioną i przyjemnie napiętą. Nie sposób nie zauważyć, że do zabiegu BB glow należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim, wart upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Warto także jak najstaranniej wybrać salon, w którym odbędzie się zabieg. Dobrym pomysłem będzie poczytanie opinii na temat poszczególnych salonów urody, oferujących ten zabieg. Należy unikać wykonywania zabiegu w salonie, który posiada bardzo dużą ilość opinii negatywnych. 

Jak przebiega zabieg i jakie są przeciwwskazania?

BB glow - jak długo się utrzymuje?
BB glow – jak długo się utrzymuje?

Jak wspomniano wyżej, zanim poddamy się zabiegowi w https://www.m-estetica.pl, należy upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania do poddania się mu. Niestety, tego rodzaju zabieg jest dosyć inwazyjny i warto mieć tego świadomość. Lista przeciwwskazań będzie więc niestety całkiem długa. Przede wszystkim, przeciwwskazaniem do poddania się temu zabiegowi będzie ciąża oraz okres karmienia piersią. Zaburzenia krzepnięcia krwi także będą stanowiły przeciwwskazanie.

Ponadto, zabiegu BB glow nie wolno wykonywać u osób, które cierpią na padaczkę czy choroby nowotworowe. Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu BB glow wymienia się także aktywny trądzik, w szczególności ten, ze skłonnością do bliznowacenia. Niektóre z tych przeciwwskazań mają charakter przemijający, dlatego po ich ustąpieniu można poddać się zabiegowi makijażu permanentnego. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak właściwie przebiega sam zabieg. Okazuje się, że nie jest on dość skomplikowany, choć jak zaznaczono wyżej – dość inwazyjny.

Przed rozpoczęciem zabiegu, specjalista starannie oczyści skórę twarzy. U osób posiadających cerę tłustą, na około dwa tygodnie przed zabiegiem można będzie wykonać zabieg złuszczający. Kolejnym etapem, który następuje po oczyszczeniu cery jest podanie znieczulenia miejscowego. Zanim rozpocznie się następny etap zabiegu, trzeba będzie odczekać około 15- 20 minut. Po upływie tego czasu znieczulenie powinno już zacząć działać. Trzeci etap obejmuje między innymi dobór odpowiedniego koloru BB oraz iniekcja podskórna. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób taka iniekcja następuje. Otóż odbywa się ona metodą mikroigłową. Po iniekcji, na skórę aplikuje się odżywczą maseczkę. Zabieg trwa nie dłużej niż dwie godziny. Oczywiście w niektórych przypadkach czas trwania zabiegu może być dłuższy lub nieco krótszy. 

Przez jak długi okres czasu będziemy mogli cieszyć się z efektu BB glow?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, jak długo utrzymywać się będą efekty zabiegu. Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest bowiem nieco inny. Co do zasady jednak, efekt zabiegu BB glow utrzymuje się około pół roku do roku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zaleca się wykonywanie zabiegu BB glow w seriach. W większości przypadków zaleca się 2-4 serie zabiegu. Wykonywane są one w odstępie dwóch lub trzech tygodni. To, jak długo utrzymywać się będą efekty, zależne jest od wielu czynników. Zależy to bowiem od rodzaju cery, a także od jakości preparatu, który został wykorzystany.

Trzeba również mieć świadomość tego, jak zachowywać się po zabiegu. Na szczęście, jakieś szczególne postępowanie oraz długa rekonwalescencja nie są konieczne. Na pewno jednak warto przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim należałoby nie myć twarzy przez pierwszą dobę po zabiegu. Wskazana jest także ochrona przeciwsłoneczna. Powinno się stosować dobry krem z filtrem przez około miesiąc po zabiegu.