Laptop ASUS 15 X515- zaskakująco dobry wybór?
Kategorie:

Laptop ASUS 15 X515- zaskakująco dobry wybór?

Laptop ASUS 15 X515- zaskakująco dobry wybór? Nie da się ukryć, że zakup nowego laptopa to dość skomplikowana kwestia. Jest to bezpośrednio związane z dużą liczbą modeli o różnorodnych parametrach. Ostatnimi czasy godny uwagi jest laptop ASUS 15 X515, którego parametry oceniane są jako bardzo satysfakcjonujące. Jaki system operacyjny posiada urządzenie Laptop ASUS 15 X515?

Czy procesor sprawdzi się do nieco bardziej wymagających zadań? Czy szybka i wydajna praca na tym urządzeniu jest możliwa? Jak zmaksymalizować bezpieczeństwo danych na wcześniej wspomnianym modelu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ponadprzeciętny system operacyjny na dysku twardym?

Producenci laptopa ASUS 15 X515 zdecydowali się wyposażyć model w popularny system operacyjny Windows 10, który to pojawił się na rynku jakiś czas temu. Oprogramowanie to charakteryzuje się tym, że połączono najlepsze cechy poprzednich systemów- Windowsa 7 i Windowsa 8. Tym razem menu Start zostało jednak zdecydowanie rozbudowano tradycyjną listę z funkcjonalnymi kafelkami.

Dodatkowo zadbano o wymianę przestarzałej przeglądarki Microsoft Explorer, w konsekwencji posiadacze Windows 10 mogą cieszyć się z popularnego już programu Edge. Dzięki niemu przeglądanie Internetu jest stosunkowo szybkie i przede wszystkim intuicyjne. Dodatkowo jest to sposób na to, aby nieco uprzyjemnić obsługę dotykowych ekranów. Programiści zadbali również o najskuteczniejsze zabezpieczenia, co spowoduje, że zwiększy się nasze bezpieczeństwo podczas codziennego korzystania z systemu, a na tym zależy nam przecież w sposób szczególny.

Mocarny procesor dziesiątej generacji

Tytułowy laptop ASUS 15 X515 został wyposażony w nowoczesny proces Intel Core i5 10. generacji, który charakteryzuje się ponadprzeciętną wydajnością i satysfakcjonującą szybkością działania. Komponent ten to niemalże gwarancja rozrywki wysokiej klasy. Jest to możliwe dzięki produktywności, dodatkowo nie w sposób nie wspomnieć o zdecydowanie wyższych osiągach od innych egzemplarzy. Dlaczego procesor Intel Core i5 10. generacji cieszy się tak dużą popularnością? Otóż charakteryzuje się dużą częstotliwością taktowania. W praktyce oznacza to, że możliwe jest wykonywanie kilku zadań jednocześnie.

W konsekwencji użytkownik laptopa ASUS 15 X515 może jednocześnie oglądać filmy w wysokiej jakości 4K, grać w wymagające gry i pracować- wszystko dzieje się bez większych opóźnień. Procesor i5 zalecany jest również dla fanów gier. Jak się okazuje- jest to gwarancja płynnej rozgrywki nawet w przypadku najbardziej wymagających tytułach. Jednocześnie użytkownik bez przeszkód może streamować obraz z gier, co ostatnimi czasy stało się dość częstym zjawiskiem. Nie w sposób nie wspomnieć o szybkie łączności zarówno przewodowej, jak i tej bezprzewodowej. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii Wi-Fi 6, a także karcie Intel Ethernet 1225. Nie możemy zapominać o łączności Thunderbolt 3. Procesor Intel Core i5 10. generacji posiada także wiele innych możliwości, które sprawiają, że laptop ASUS 15 X515 jest unikalny i tak chętnie wybierany.

Szybka i wydajna praca urządzenia – czy to możliwe?

Laptop ASUS 15 X515- zaskakująco dobry wybór?
Laptop ASUS 15 X515- zaskakująco dobry wybór?

Producenci robią wszystko co w ich mocy, aby laptop ASUS 15 X515 był możliwie wydajny. Dlatego też zainstalowali oni fabrycznie pamięć RAM, której pojemność oscyluje w granicach 8 GB. Dla użytkownika jest to niemalże gwarancja szybkiej, jednocześnie bardzo płynnej pracy. W praktyce oznacza to, że bez większych problemów jesteśmy w stanie uruchomić kilka aplikacji jednocześnie. Dodatkowo granie w wymagające gry będzie dla nas przyjemnością. Bez większych problemów skorzystamy z zaawansowanych programów graficznych i multimediów.

Producenci zadbali także o satysfakcjonującą prędkość zapisywania i odczytywania danych. Dlatego też zdecydowali się na dysk półprzewodnikowy SSD, który okaże się strzałem w dziesiątkę, jeśli oczekujemy odpowiedniej szybkości pracy komputera. Zainstalowany system operacyjny na dysku SSD spowoduje, że będzie on działał jeszcze szybciej, niż w przypadku przedawnionego już dysku HDD. Warto również wspomnieć o tym, że dyski SSD charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością na urazy mechaniczne. Dodatkowo niewielka liczba ruchomych części to zapewnienie cichej i komfortowej pracy.

Maksymalizacja bezpieczeństwa danych- jak tego dokonać w tym modelu?

Laptop ASUS 15 X515 wyróżnia się tym, że posiada wbudowany czytnik linii papilarnych. Póki co jest to bardzo powszechne i skuteczne zabezpieczenie urządzeń mobilnych, jednakże coraz częściej pojawia się to w przypadku laptopów. Jest to skuteczne ograniczenie dostępu osób trzecich do prywatnych lub firmowych danych. Dodatkowo warto wyposażyć się w odpowiedni program antywirusowy. To także zmaksymalizuje nasze bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Do wyboru mamy wiele ciekawych oprogramowań, a ostateczny wybór zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji.