Smartfon Apple iPhone 12 64GB Czarny 5G
Kategorie:

Smartfon Apple iPhone 12 64GB Czarny 5G

Smartfon Apple iPhone 12 64GB Czarny 5G: rynek smartfonów współcześnie jest na tyle obszerny, że ciężko zdecydować się, jaki konkretny model warto zakupić. Istnieje bowiem tyle konkurencyjnych firm walczących na każdym kroku o klienta, iż można się po prostu pogubić. Wiele systemów, różna specyfikacja, a przede wszystkim całkowicie inna cena to tylko niektóre aspekty, które bierzemy pod uwagę wybierając nowe urządzenie mobilne. Wśród jednak telefonów opartych o system Android wyróżnia się jedna marka, popularne “Nadgryzione Jabłko”, których produkty prezentują się całkowicie inaczej.

Apple bowiem tworzy urządzenia posiadające IOS, unikatowe oprogramowanie na rynku światowym. Co więcej, ich produkty zdobyły renomę prestiżowych, przez co ludzie są w stanie nawet przepłacić za niektóre limitowane edycje. Urządzenia Apple, w przeciwieństwie do innych telefonów komórkowych, tracą bardzo powoli swoją wartość, stąd istnieje możliwość ich odsprzedaży oraz powrót do portfela znacznej części kwoty uprzednio przeznaczonej na zakup. Dlaczego tak jest? O tym i o innych ciekawostkach związanych z “Jabłkiem” więcej informacji znajduje się poniżej.

Dlaczego urządzenia Apple nie tracą na wartości?

Smartfon Apple iPhone 12 64GB Czarny 5GProdukty Apple znane są przede wszystkim ze swojej wysokiej ceny. Ile razy zdarzyło nam się usłyszeć narzekania wśród znajomych na koszty, jakie musieli ponieść, by cieszyć się smartfonem z IOS? Oczywiście, cena nie została wymyślona znikąd i składa się na nią kilka czynników. Pierwszym z nich jest niewątpliwie wysoka jakość powstających urządzeń, nie tylko telefonów komórkowych. Autorskie komponenty, wyjątkowy design czy też wsparcie klienta to tylko niektóre z czynników należących do wspomnianej kategorii.

Drugim powodem jest długi okres wsparcia aktualizacjami. Urządzenia od Apple, w tym szczególnie mobilne, wyróżniają się na tle konkurencji nawet kilkuletnim czasem wprowadzania poprawek i ulepszeń systemu. Najczęściej bowiem okres ten wynosi dwa lata, w przypadku amerykańskiego giganta jednak jest on nawet 3 razy dłuższy! Stąd też wydając nieco większą ilość pieniędzy na telefon komórkowy możemy się nim posługiwać dużo większą ilość czasu niżeli średniakiem od Xiaomi, Samsunga czy innej firmy.

Trzecim i ostatnim powodem, dlaczego urządzenia Apple nie tracą na swojej wartości jest już wspomniana renoma marki. Są one bardzo pożądane w społeczeństwie, stąd nawet niewielka zniżka może wywołać falę euforii i setek decyzji o podjęciu zakupu. Stąd też inwestycja w produkty Apple się po prostu opłaca. Wydajemy być może nieco więcej, niż powinniśmy, lecz większość tej kwoty zwraca się, gdy postanowimy nasz stary telefon sprzedać. Na tym właśnie polega idea iPhone’a, o którym więcej poniżej.

Najnowsza seria znów światowym hitem

Smartfon Apple iPhone 12 64GB Czarny 5G
Smartfon Apple iPhone 12 64GB Czarny 5G

Całkiem niedawno wypuszczona została na rynek kolejna seria iPhone’ów. Tym razem przypadł jej numer 12, a wraz z nim wiele nowości i aktualizacji. Zdecydowano się przede wszystkim na wprowadzenie nowych procesorów o jeszcze lepszej wydajności pozwalającej na osiąganie świetnych wyników w różnych aplikacjach i grach. A14 Bionic, bo tak zwie się wspomniana innowacja, jest w stanie konkurować nawet z najlepszym procesorem obecnym w większości androidowych flagowców, czyli SnapDragonem 888.

Warto teraz przejść do aparatów, które sprawują się teraz po prostu fenomenalnie. Ulepszono między innymi obiektyw szerokokątny, by wpuszczał więcej światła, a tym samym wzrastała jakość wykonywanych zdjęć. Co więcej, w każdym z urządzeń nowej serii obecny jest moduł 5G, który w niedalekiej przyszłości zapewni szybkie połączenie z Internetem. Przedstawicielem wspomnianej grupy smartfonów jest Apple iPhone 12. Czy warto się na niego zdecydować podczas wybierania nowego telefonu komórkowego?

Złoty środek serii 12

Smartfon Apple iPhone 12 to telefon wręcz uniwersalny. Dla przykładu wersja mini może być dla niektórych zbyt mała, a Pro po prostu zbędna z wieloma funkcjami. Czym więc charakteryzuje się przedstawiciel serii 12? Jak już wspomnieliśmy, jego sercem został procesor A14 Bionic zapewniający świetną wydajność. Aparaty natomiast, prócz szerokokątnego, to także 12 Mpx ultraszerokokątny pozwalający uchwycić na zdjęciu jeszcze więcej szczegółów. W serii 12 zastosowano także pierwszy raz od dłuższego czasu ekrany OLED, znacznie lepsze od klasycznych IPS-owych, dzięki czemu użytkownik cieszyć się może nieskazitelną jakością wyświetlanego obrazu.

Jak wygląda sprawa z baterią? W smartfonie znajdziemy ogniwo o pojemności 2775 mAh, co może wydawać się niewielką liczbą. Urządzenie jednak posiada specjalną optymalizację zużycia baterii, dzięki czemu czas pracy to nawet cały dzień. Apple od lat stawia przede wszystkim na ochronę danych użytkownika, stąd iPhone 12 posiada Face ID oraz czytnik linii papilarnych skutecznie zabezpieczający urządzenie przed niepożądanymi odwiedzinami. Usprawniono także ogólną wytrzymałość telefonu. Certyfikat IP68 gwarantuje bowiem pyłoszczelność oraz wodoszczelność. Natomiast obudowa w kolorze czarnym w pełni uświetni elegancki wygląd smartfona. Wszystko to otrzymujemy za kwotę oscylującą w graniach 3500 złotych.