Jak usunąć Apple ID z iPhone?
Kategorie:

Jak usunąć Apple ID z iPhone?

Jak usunąć Apple ID z iPhone? Z pewnością każdy użytkowników popularnych telefonów z ugryzionym jabłkiem kojarzy usługę Apple ID. O ile podczas korzystania ze smartfona jest ona bardzo przydatna, tak w niektórych przypadkach nie obędzie się bez jego usunięcia. Częstą przyczyną jest chociażby zakup używanego urządzenia od sprzedającego, który nie pofatygował się i nie usunął konta posiadając hasło dostępowe. Na szczęście sam proces usuwania Apple ID nie jest czymś skomplikowanym, wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami.

Jakich treści pozbędziemy się w związku z usunięciem Apple ID? Jakie czynności warto wykonać przed usunięciem lub dezaktywacją Apple ID? W jaki sposób usunąć konto Apple ID? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Jakich treści pozbędziemy się w związku z usunięciem Apple ID?

Klienci mogą usunąć konto Apple ID niemalże w każdej lokalizacji. Tego typu rozwiązanie ograniczone jest do krajów Unii Europejskiej, jednakże w najbliższym czasie opcja ta zostanie wprowadzona niemalże na całym świecie. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzję związane z usuwaniem konta Apple ID, musimy wcześniej zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie konsekwencje niesie ze sobą ten proces. Przede wszystkim usunięcie konta Apple ID, a także powiązanych danych, to trwała, jednocześnie nieodwracalna akcja.

Kiedy już usuniemy konto, nie będziemy mogli ponownie aktywować konta, podobnie wygląda to w przypadku chęci przywrócenia danych. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto kilka razy się nad tym zastanowić. Stracimy bowiem dostęp do zdjęć, filmów, dokumentów, a także innych treści, które zapisane były w iCloud. Nie będziemy otrzymywać żadnych wiadomości czy też połączeń, które wysyłane są na nasze konto za pośrednictwem popularnej aplikacji iMessage.

Problematyczna jest również kwestia tego, że nie możemy zalogować się i korzystać z wielu przydatnych usług. Wśród nich warto wyróżnić iCloud, iTunes Store, Apple Pay, Face Time, App Store, iBooks Store, iMessage, Find My iPhone. Jest to dla wielu bardzo poważna strata, bowiem w dużym stopniu zmniejsza się funkcjonalność całego urządzenia. Warto również wspomnieć o tym, że ewentualne płatne plany przechowywania w aplikacji iCloud przepadną. Dodatkowo zarówno zgłoszenia serwisowe jak i spotkania Apple Store zostaną anulowane. Na szczęście zakupione plany taryfowe zostaną ważne, co jest dla nas świetnym rozwiązaniem. Niektóre treści będą nadal działać w sposób prawidłowy, jak chociażby kupowanie muzyki w iTunes. Jeśli póki co nie chcemy korzystać z identyfikatora, jednakże niewykluczone, że wrócimy do niego w przyszłości, zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem jest dezaktywacja niż trwałe usunięcia. Identyfikator będzie można ponownie wykorzystać poprzez kontakt z działem wsparcia.

Jakie czynności warto wykonać przed usunięciem lub dezaktywacją Apple ID?

Jak usunąć Apple ID z iPhone?
Jak usunąć Apple ID z iPhone?

Niezależnie od tego czy usuwamy, czy tymczasowo dezaktywujemy nasze konto, każdorazowo powinniśmy wykonać kilka czynności, które z punktu widzenia użytkownika mogą mieć ogromne znaczenie. Przede wszystkim warto rozpocząć od utworzenia kopii zapasowej danych przechowywanych w iCloud. Warto w tym miejscu wspomnieć o aplikacjach firm trzecich, które niekiedy również przechowują dane za pośrednictwem wcześniej wspomnianego iCloud.

Kolejną czynnością jest pobieranie darmowych zakupów bez DRM, utworów iTunes, a także innych plików muzycznych i multimediów. Każdorazowo sprawdzajmy aktywne subskrypcje, bowiem pozostałe zostaną anulowane na koniec rozliczeniowych cykli, nawet w podczas dezaktywacji. Ważna jest kwestia tego, aby zapisać kipie istotnych informacji dla Apple. Wylogujmy się ze wszystkich aktywnych urządzeń, aby uniknąć ewentualnych problemów z aplikacjami, które korzystają z konta Apple ID lub iCloud. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której konto zostanie usunięte, wówczas nie będziemy mieli możliwości wylogowania się z usługi iCloud.

W jaki sposób usunąć konto Apple ID?

Wiemy już niemalże wszystko na temat usuwania i dezaktywacji konta Apple ID, zatem warto posiąść informacje, jak tego dokonać. W pierwszej kolejności odwiedzamy przeglądarkę internetową i przechodzimy do privacy.apple.com. Podajemy swój adres mailowy, a także hasło do konta Apple ID. Będziemy musieli odpowiedzieć na pytania bezpieczeństwa lub wykorzystać możliwości uwierzytelniania dwuskładnikowego. Następnie wybieramy “Kontynuuj”. Pod “Usuń konto” klikamy na “Pierwsze kroki”. Klikamy opcję “Wolę nie” i “Następny”.

W dalszej kolejności przeglądamy listę kontrolną ważnych przedmiotów i ponownie naciskamy “Kontynuuj”. Zostaną nam przedstawione warunki usuwania, zaznaczamy pole wyboru “Czytaj i zaakceptuj”, a następnie wybieramy “Kontynuuj”. Teraz podejmujemy decyzję o tym, w jaki sposób otrzymamy aktualizację statusu konta i klikamy “następny”. Zapamiętujemy unikalny kod dostępu i wprowadzamy go aby potwierdzić, że na pewno go otrzymaliśmy. Na końcu wciskamy przycisk “Usuń konto” co zakończy cały proces.