Noclegi na Sardynii
Kategorie:

Noclegi na Sardynii

Avatar
Opublikowane przez owb12

Noclegi na Sardynii – co warto wiedzieć? Nie da się zaprzeczyć, że Sardynia to jedno z najpiękniejszych miejsc, gdzie możemy nie tylko cieszyć się wspaniałym słońcem i niesamowitymi warunkami pogodowymi, ale także morzem. W praktyce możemy jednak liczyć na wiele innych atrakcji. Jednak znalezienie miejsca do spania może być problematyczne – w końcu wszyscy chcemy spędzić noc w dobrych warunkach.

Gdzie najlepiej zatrzymać się na Sardynii? Co warto zobaczyć na Sardynii? Gdzie możemy przenocować w Cagliari? Ile kosztuje noc na Sardynii? Czy to jest drogie? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelnika.

Gdzie najlepiej zatrzymać się na Sardynii?

Sardynia to jedna z największych wysp na Morzu Śródziemnym. Jest domem dla ponad 1,5 miliona ludzi, ale to nie zmienia faktu, że istnieje wiele małych miasteczek, które są bardzo ruchliwe i pełne życia. Popularne są również większe miasta, z których najpopularniejszym jest stolica Cagliari. Warto wspomnieć, że na Sardynii trwa dialog natury. Do wyboru mamy wiele centrów miast. W ten sposób jesteśmy w stanie łączyć nasze różnorodne potrzeby, co skutkuje bardziej urozmaiconym urlopem. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że północna część wyspy jest nieco mniej turystyczna niż część południowa. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że miejsca są tam rzadziej odwiedzane, ale niekoniecznie mniej interesujące. Na Sardynii panuje bogata i kolorowa kultura, pełna tańca, sportu, muzyki i festiwali. Poza tym jedzenie jest również bardzo smaczne, oparte głównie na świeżych, wysokiej jakości produktach. Jeśli chcesz spędzić przyjemną noc w obcym kraju, powinieneś odpowiednio wybrać nocleg na Sardynii.

Co warto zobaczyć na Sardynii?

Sardynia to stosunkowo duża wyspa, która zyskuje na popularności. W jego zakresie możemy wyróżnić szereg punktów wartych uwagi. W tym artykule skupimy się na stolicy, Cagliari. Wiele osób zastanawiało się, jakie miejsce tam odwiedzić. Przede wszystkim warto zauważyć, że jest tam wiele godnych uwagi atrakcji. Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków jest Zamek Zamkowy na wzgórzu – zajmuje panoramiczny widok na miasto. Nie sposób nie wspomnieć o twierdzy Saint-Rémy. Na dzień dzisiejszy jest to bardzo atrakcyjny punkt widokowy, który obejmuje granitowe wapienne schody, które są otoczone dwoma ramami, tworząc antresolę. Pamiętajmy, że na Sardynii noclegi powinny odbywać się w starannie wybranych miejscach, inaczej możemy nie być wystarczająco usatysfakcjonowani.

Gdzie możemy przenocować w Cagliari?

Noclegi na Sardynii
Noclegi na Sardynii

Stolica Sardynii ma wiele miejsc wartych uwagi pod względem noclegowym. Na przykład prywatny Pokój Baylle jest dobrym przykładem. Miejscowi goście są jednoznaczni – ich zdaniem to świetny stosunek jakości do ceny. Znajduje się w pobliżu Palazzo Civico di Cagliari. Do wyboru jest wiele jasnych i przestronnych pokoi z łazienką, urządzonych w stylu śródziemnomorskim. Wyposażenie to stylowe, stare drewniane meble, które niemal idealnie wpasowują się w całą aranżację. Ponadto znajdziesz telewizory z płaskim ekranem, klimatyzację, publiczny parking w pobliżu i całkowicie darmową sieć WIFI. Jeśli interesuje nas wyższy standard zakwaterowania na Sardynii, to Hotel Residence Ulibi e Palma może mieć kluczowe znaczenie. W pobliżu znajduje się Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Monte Urpin. Oferujemy wiele nowoczesnych pokoi z balkonami, miejscami do siedzenia i aneksami kuchennymi, umożliwiającymi samodzielne przygotowanie pysznych posiłków. Istnieje również wspólny salon, plac zabaw, sala fitness, bar, restauracja – od wyboru do koloru.

Ile kosztuje noc na Sardynii? Czy to jest drogie?

Jest jeszcze jeden punkt wart omówienia. Z jakiegoś powodu noclegi na Sardynii są uważane za bardzo drogie i w rzeczywistości nie jest to do końca prawdą. Okazuje się, że każdy może spędzić wakacje w wybranej przez siebie kategorii cenowej. Ceny hoteli są znacznie wyższe niż w Polsce, ale ma to bezpośredni związek z restrykcyjnymi przepisami budowlanymi. Ponad 70% ofert zakwaterowania dotyczy kwater prywatnych, a nie hoteli. Różnica w cenie ma związek z popularnością poszczególnych miejsc. Jeśli na północy Sardynii będzie mniej turystów, miejsca do spania będą oczywiście tańsze. Gdybyśmy mieli podać średnią cenę za nocleg, to byłaby to około 150 euro za noc dla kilku osób.