Myjnia bezdotykowa
Kategorie:

Myjnia bezdotykowa

Myjnia bezdotykowa łączy w sobie zalety myjni ręcznej i automatycznej. Mycie pojazdu w ten sposób pozwala na ręczne kierowanie strumieniem wody bez fizycznego kontaktu z powierzchnią samochodu. Mycie wodą pod ciśnieniem pozwala usunąć bardzo uporczywe zabrudzenia. Chemikalia używane w myjniach samochodowych są zwykle łagodne do powierzchni malowanych. Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwala na szybkie umycie samochodu za pomocą bezdotykowych systemów myjących.

Myjnia bezdotykowa – wstępna instrukcja pracy

Myjnia bezdotykowa składa się z kilku modułów, w których możemy samodzielnie umyć samochód. Każdy moduł musi być wyposażony w bieżącą wodę, prąd i kanalizację. Myjnia bezdotykowa potrzebuje wystarczająco dużo miejsca, jedna lokalizacja to około 30 metrów kwadratowych, a budowa trzech lokalizacji zajęła powierzchnię około 100 metrów kwadratowych. Należy również wziąć pod uwagę miejsca dostępu, możliwe miejsca parkingowe i stacje odkurzania.

Ważnym czynnikiem jest odpowiednia lokalizacja i świetnie, jeśli znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy, centrum handlowego lub dzielnicy mieszkalnej. Jeżeli jesteśmy właścicielami takiej działki, to szczególnie opłaca się wybudować w takim miejscu myjnię samoobsługową. Jednak w przypadku braku możliwości podłączenia mediów, wysoka cena myjni bezdotykowej wraz z utylizacją odpadów systemowych może okazać się nieopłacalna i często prowadzi do zaniechania inwestycji.

Kompleksowe wykonawstwo robót budowlanych i ziemnych często obejmuje wiele zakresów, w tym wykopy pod myjnie, ich uzbrojenie oraz montaż ogrzewania podłogowego. Niezbędne będą również wykopy i przyłącza do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Prace budowlane związane z dalszym montażem myjni mogą potrwać nawet kilka miesięcy. Właściwy montaż odbywa się w ciągu kilku dni, ale dopiero po wykonaniu posadzki i wykonaniu wszystkich przyłączy prądu, wody i kanalizacji.

Bezdotykowe mycie samochodu – technologia z wyboru

Ostateczny wygląd myjni zależy od tego, czy zdecydujemy się na budowę myjni modułowej czy kontenerowej. W sytuacjach o małym natężeniu ruchu pieszego doskonałym rozwiązaniem byłaby myjnia modułowa. Przesłanką do wyboru tej opcji może być również budowa myjni samoobsługowej na małą skalę. Stosowany jest również jako dodatek do warsztatów samochodowych, stacji kontroli pojazdów czy stacji benzynowych. Niewątpliwą zaletą myjni modułowych jest możliwość przeniesienia ich w dowolne miejsce, jeśli z jakiegoś powodu zajdzie taka potrzeba.

Cały system umieszczony jest w module, kompaktowa obudowa indukcyjnej myjni samochodowej jest zwykle wykonana ze stali nierdzewnej i wygląda jak metalowa szafka, zawiera następujące elementy:
– instalacja i pompa ciepła,
– urządzenia dozujące chemikalia,
– komputer,
– Pompa wysokiego ciśnienia,
– Rozwiązania ogrzewania podłogowego,
– system odwróconej osmozy,
– Część konstrukcyjna, czasami moduł wyposażony jest również w rozmieniarkę monet.

Pomiędzy stanowiskami mycia rozmieszczone są boksy z całym niezbędnym wyposażeniem.

Innym rodzajem myjni bezdotykowych jest myjnia kontenerowa, w której elementy poszczególnych jednostek nie są ściśle ze sobą zintegrowane w celu łatwego dostępu i konserwacji lub dodawania płynów chemicznych. Myjnia kontenerowa jest stosunkowo droga, ale wyposażona w nowoczesne rozwiązania techniczne, wydajniejsza i efektywniejsza myjnia samochodowa. Kontenery zajmują dużo miejsca, ale niewykorzystaną przestrzeń można wykorzystać np. na pomieszczenie socjalne z toaletą, gabinet czy magazyn. Wykonany zwykle ze stali nierdzewnej pojemnik pełni również funkcję ochronną. Budowa kontenerowych myjni samoobsługowych realizowana jest głównie w miejscach o dużym przepływie ludzi. System kontenerowy to najbardziej powszechny, wydajny i najbardziej zaawansowany technologicznie sposób mycia samochodu http://sg7.pl/technologia/.

Myjnia bezdotykowa
Myjnia bezdotykowa

Standardowo każda stacja wyposażona jest w:
– szczotki czyszczące wysoko i niskociśnieniowe,
– elastyczna szczoteczka,
– Możliwość czyszczenia płynem oraz pianą i turbopianą,
– mycie mikroproszkiem,
– płynna regulacja obrotów ciśnienia mycia,
– Możliwość płacenia banknotami, monetami lub kartami płatniczymi.

Wysokiej jakości akcesoria myjni gwarantują, że myjnia nie zatrzyma się z powodu różnych awarii technicznych.

Myjnia samoobsługowa – zwrot z inwestycji

Na czas zwrotu z inwestycji w założenie myjni samoobsługowej może mieć wpływ wiele czynników. Zależy to głównie od lokalizacji i dobrej jakości usług. Producenci myjni zalecają przeprowadzanie odpowiednich przeglądów i konserwacji, a stosowanie się do tych zaleceń pozwoli uniknąć nieplanowanych przestojów, które mogą mieć duży wpływ na Twoje przychody. Ponadto wykorzystanie przez właściciela samochodu dodatkowej, atrakcyjnej oferty na usługę myjni, np. sugestia zastosowania dodatkowej piany o przyjemnym zapachu, zachęca klienta do skorzystania z usługi. Myjnia bezdotykowa w atrakcyjnej lokalizacji jest kosztowna, ale koszt zazwyczaj zwraca się po pięciu latach. Jeżeli klienci są szczególnie zadowoleni z usługi, to chętnie wracają w to samo miejsce.